Adrenalin Challenge 2022 jsme zakončili, jak se sluší a patří!

Zveřejněno: 22.5.2022

Po sobotní výzvě pro širokou veřejnost následoval nedělní program Adrenalin Challenge, který nabídl dvě výzvy a také doprovodný program, při němž si přišli na své malí, větší i ti největší. Na tuhle neděli budou všichni přítomní ještě dlouho, předlouho vzpomínat!

Ráno se nad Děčínem střídalo oblačné počasí, které si se sluníčkem hrálo trochu na schovávanou, a i když se postupně „vyčasilo“, v průběhu dne chvílemi foukal od řeky Labe silný vítr, který si s vlajkami Adrenalin Challenge, vodní hladinou i některými účesy přítomných dělal, co chtěl. Nikdo se však nepoddal, tak by to mělo být!
 
Jako první se do zdolávání své challenge pustili malí bombarďáci, kteří v rámci sedmého ročníku Adrenalin Challenge Kids zdolávali celkem deset disciplín, při nichž se jim neměřil čas, ale šlo o to, aby si co nejvíc a plnohodnotně užili svůj výkon. A to se do puntíku povedlo.
 
V půl dvanácté odstartoval také osmý ročník závodu Adrenalin Challenge Race, v němž trénovaní jedinci poměřili své síly a králem severu se mohl stát jen ten nejlepší z nich. Výsledky závodu a krátké echo z jeho průběhu najdete v extra reportu ZDE.
 
Stejně jako v sobotu, také v neděli si zájemci z řad široké veřejnosti mohli vyzkoušet jednotlivé disciplíny, a to včetně každoročně nejlákavějšího Extreme traversu, unikátního přeletu cca 300 metrů dlouhého a 100 metrů nad zemí z Pastýřské stěny do věže děčínského zámku, s následným slaněním ze zámeckého parkánu.
 
Doprovodný program letos okořenil stone balance a s ním spojený stone balancingový workshop, který přilákal pestrou škálu zájemců, především pak rodin s malými dětmi, které obdivovaly mistrovský um Rudolfa Nováka – a samy si následně s radostí vyzkoušely, jak (ne)snadná tahle disciplína je. Do této mozaiky krásně zapadla hra na buben od Rudova kolegy, která jen podtrhla nesmírně pohodovou atmosféru.
 
Slavnostní vyhlášení závodu proběhlo před 17. hodinou u Rogala, čímž jsme udělali příjemnou tečku za dalším ročníkem Adrenalin Challenge. Až zítra půjdete do svých kolbenek, kanceláří nebo provozů, věříme, že z Vás adrenalinové nadšení bude stále ještě sálat jako žhavá kamna a o svých zážitcích budete svým kolegům dlooouho vyprávět...
 
Foto: Jakub Nedbal

Zpět na aktuality