Interview s Lukášem Bubníkem

Zveřejněno: 20.6.2016

Zúčastnil se obou dosavadních testovacích ročníků extrémního závodu Adrenalin Challenge Race. Ten první dokázal vyhrát a letos tedy vítězství obhajoval. To se mu sice nepodařilo, i tak ovšem skončil na stupních vítězů, konkrétně na třetí příčce. Řeč je o Lukáši Bubníkovi, jehož jsme vyzpovídali krátce po protnutí cílové pásky.

Lukáši, jaké jsou Tvé bezprostřední dojmy a pocity po závodu? Jak se cítíš?
Cítím se hodně unavenej. (usměje se) Jsem rád, že to mám za sebou. Jinak to bylo pěkný, hezkej závod, zajímavej. Akorát to počasí se mi nelíbilo.

Mrzí Tě trochu, že se Ti nepodařilo obhájit loňské vítězství?
Ne, nemrzí. Přišel jsem se zúčastnit a jsem rád, že jsem se zúčastnil. A třetí místo pěkný.

Jak náročný závod to z Tvého pohledu byl? Určitě hodně náročnej.
Minulej rok to tak náročný nebylo, protože tam byly mezi disciplínami nějaký rozestupy a nebylo to takhle celý v kuse. Takže takhle je to určitě náročnější.

Která z jednotlivých disciplín byla nejtěžší?
Pro mě asi to kolo, protože hned po plavání je člověk ještě dost zadejchanej a hned vlastně jede nahoru na ten velkej krpál. Na tom kole se člověk trochu vysílí.

A co pro Tebe bylo během závodu naopak nejpříjemnější?
Nejlehčí byl asi potom už ten běh. I když to byl velkej výběh do kopce, ale byly tam už velký časový rozdíly mezi lidma, což udělal žebřík, takže tam už jsem běžel vyloženě na pohodu a věděl jsem, že ten další už mě nedoběhne. Takže jsem to jen tak vyklusal. (úsměv)

Všichni ostatní závodníci, kteří absolvovali i loňský ročník a s nimiž jsem dosud hovořil, tak říkali, že letošní ročník byl mnohem těžší. Souhlasíš s nimi?
Určitě to bylo těžší.

V čem konkrétně?
Určitě v tom, že to bylo celý v kuse a že tam nebyl čas na odpočinek. To počasí tomu taky moc nepřidalo. (usměje se)

A co příští třetí ročník. Zvažuješ, jestli se opět závodu zúčastníš?
Uvidíme, uvidíme, možná jo. (úsměv)

Foto: Kryštof Kalina a kol.

Zpět na aktuality