Jirka Cimler: Všechny disciplíny měly svoje kouzlo. Čekal jsem, že si zase trošku posunu limity

Zveřejněno: 27.6.2018

Jirkovi Cimlerovi se jako třetímu borci povedlo vyšplhat v extrémním závodě Adrenalin Challenge Race 2018 na bednu, když díky cílovýmu času 2 hodiny a 43 minut vybojoval bronz. Nad jeho síly byl pouze tandem Michal Horáček a Franta Rychnovský. Bronzovej závod jsme s Jirkou probrali ze všech možnejch úhlů pohledu a taky porovnali jeho specifika s ostatníma. A důležitý info – závodu se plánuje zúčastnit i příští rok!

Jirko, na Adrenalin Challenge Race 2018 jsi obsadil bronzovou příčku. Jaký se v Tobě mísí bezprostřední pocity a dojmy? (rozhovor byl tvořen kráce po závodě, pozn.).
Je to super, vůbec jsem to nečekal! Včera jsem běžel další dva závody, tak jsem byl dneska trochu unavenej, ale nakonec pecka. Parádní závod, super disciplíny. Mohl jsem okusit i věci, který jsem dosud ještě nevyzkoušel, takže výborný.

Co jsi vlastně od závodu před jeho startem očekával?
Očekával jsem, že si vyzkouším nějaký věci a zkusím překonat sám sebe, protože úplně nemusím vejšky. Třeba extreme travers nebo skok z mostu byly fakt zajímavý a nakonec to bylo v pohodě. A očekával jsem, že si zase trošku posunu limity.

Z disciplín byl tedy pro Tebe nejnáročnější z důvodu, který jsi uvedl, extreme travers?
Asi úplně ne. Náročný a těžký bylo třeba kolo, bylo hodně do kopce a ze začátku to byla docela makačka. Plavání proti proudu v Labi taky nebyl úplně žádnej med.

Všechny disciplíny měly svoje kouzlo, takže bych neřekl, že nějaká byla těžší a nějaká lehčí. Bylo to tak krásně zakomponovaný, že to zatížilo všechny svaly těla a člověk si pořádně máknul v každý disciplíně.

Dokážeš i přesto vypíchnout, co sis během závodu nejvíc užil a u čeho ses cejtil pořádně nabitej energií?
Určitě při běhu. Jelikož hodně běhám, tak jsem cejtil, že to, co ztratím na ostatních věcech, tak doženu na běhu - a to se i potvrdilo...

V čem je z Tvýho pohledu závod jedinečnej? Kombinací disciplín, jak jsi zmínil?
Určitě kombinací disciplín. A myslím si, že je úplně unikátní vyzkoušet si třeba extreme travers, a to jak v České republice, tak i v okolních zemích. To jsou věci, který si člověk normálně nevyzkouší, a i když má trošku adrenalin ze závodu, tak je to úplně skvělý!

Prozradil jsi, že jsi včera absolvoval další dva závody. V čem byl Adrenalin Challenge Race odlišnej v porovnání právě s nima?
Normálně běhám překážkový závody jako Spartan Race nebo Predator, takže tohle byl, dá se říct, triatlon s dalšíma bonusama, protože obsahoval plavání, kolo a běh - a potom další disciplíny. Je tady fakt jedinečný složení disciplín, a to i počtem. Kvantum disciplín je poměrně unikátní.

Jaký dosavadní největší úspěchy – kromě tohoto bronzu - jsi z absolvovanejch závodů zapsal?
Minulej tejden jsem vyhrál ve svý věkový kategorii v Madridu Spartan Race, takže teď to tak krásně a příjemně pokračuje. (usměje se)

Pokud bude šance, můžeme se na Tvou účast těšit i v příštím roce?
Určitě – a závod budu doporučovat!

Foto: Jiří Knejp

Zpět na aktuality