Kuba Panák: Vystoupení na Adroši jsem si užil naplno!

Zveřejněno: 28.8.2017

Kromě Dannyho Menšíka ozdobila doprovodný program Adrenalin Challenge 2017 freestylová exhibice na jet ski v podání Kuby Panáka, jenž pro přítomné zajel dvě jízdy. Jak si svá vystoupení užil a proč nemohl vše rozbalit úplně naplno? Co vlastně jeho sport obnáší a jak se připravuje na jednotlivé akce? Kdo ho k jet ski přivedl, jaké má ambice a co ho na tomto sportu nejvíc baví? O tom už víc čti na následujících řádcích.

Kubo, jak sis svá exhibiční vystoupení v rámci Adrenalin Challenge užil a jak jsi s nimi spokojený?
Jo, určitě jsem si je užil naplno, co to šlo. Akorát jsem po zranění, mám otřes mozku, není to ještě úplně ok. Přemety a tak nejsou úplně na mě. V pondělí (den po exhibici v Děčíně, pozn.) odjíždím na Evropu do Francie, a snad tam udělám nějaký úspěchy. Voda super, není až tak studená jako Labe v Pardubicích. Ale docela mi ten proud dával zabrat.

Povedly se Ti kousky přesně podle představ?
Jojojo. (úsměv)

Jak dlouho sis je připravoval?
No, tyhle kousky jezdím dva roky, takže jsem je měl našvihaný, mám připravený i do Evropy. Mám jako rutinu sestavenou dvouminutovou sekvenci, tak jsem ji prodloužil a podařilo se mi to.

Pojďme obecně k Tvojí přípravě před jednotlivými vystoupeními či závody. Jak probíhá, jaká je její četnost, jak dlouhé tréninky absolvuješ a co v rámci nich nejčastěji a nejvíc piluješ?
Ono je to takový všeobecný. (usměje se) Je trénink spojený se závody, závody jsou spojený s tréninkem. Je to vlastně všechno se vším a na exhibici se nijak extra nepřipravuju. Jenom si vždycky řeknu, jak to mám dlouho udělat. Akorát někdy ty stresy, ale to je všechno.

Jakých dosavadních úspěchů si nejvíc ceníš a který z nich stavíš úplně nejvýš, pokud bys nějaký chtěl vyzdvihnout?
Minulý rok jsem byl třetí na mistrovství Evropy, to se mi podařilo dobře. Jsem zatím se svými kariérními úspěchy spokojen.

Jaké jsou nyní Tvoje nejbližší kariérní plány a cíle?
Určitě bych se chtěl dostat na světovej poháru na Lake Havasu, to je takovej můj největší cíl – a asi všech freestylerů. Asi se tím dá i živit...

Pokud se naopak ohlédneme do minulosti, co, respektive kdo Tě k jet ski přivedl? A co Tě u něj udrželo, že se mu nyní věnuješ na této úrovni?
Přivedl mě Václav Žáček alias Iceman. Ten jezdil exhibici u nás v Pardubicích, já k tomu měl nějaký bližší pouto. Tak jsem se tomu začal věnovat, táta mi koupil prvního skútra, pak Kawasaki, a začal jsem na ní blbnout. A pak už to bylo málo, tak jsme koupili tuhle Yamahu, a blbnu na ní dodnes. (usměje se)

Co Tě na jet ski nejvíc baví a co je pro Tebe osobně tím největším hnacím motorem do další práce?
Určitě ty úspěchy. Vlastně nebejt jenom ta ovečka ve stádu, ale prostě bejt vlk, jak bych tak řekl.

Foto: Archiv Kuby Panáka

Zpět na aktuality