Marian Olšavský: Ze závodu mám smíšené pocity, bude to moje premiéra. Zároveň se ale neskutečně těším na úvodní výstřel!

Zveřejněno: 29.2.2020

Řady závodníků se k naší velké radosti postupně rozšiřují a bobtnají. Marian Olšavský letos dorazí do Děčína ke své premiéře a na start extrémního závodu se nesmírně těší. Zároveň prozradil, že před svou premiérou je i trochu nervózní. I tohle rozhodně k závodu patří. Co dalšího interesantního prozradil, čtěte na následujících řádcích.

Mariane, v letošním roce se zúčastníte extrémního závodu Adrenalin Challenge Race. Jak moc se už teď, necelé tři měsíce před úvodním výstřelem, na závod těšíte?
Ze závodu mám smíšené pocity. Poprvé absolvuji takový adrenalinový závod, takže nevím, co od toho čekat a do čeho jdu. Ale zároveň se neskutečně těším, až se postavím na start a s výstřelem vyběhnu jako jeden z „pouhých“ sta šťastlivců z celé republiky na trať.
 
Všiml jsem si z předchozích ročníků správně, že půjde o Váš premiérový start na tomto závodě?
Ano, jedná se o můj premiérový start na tomto závodě.
 
Co je pro Vás na závodu největším lákadlem a na co se těšíte?
Nejvíc se těším na extreme travers. Tedy pokud se dostanu do TOP 15.
 
Podle informací v přihlášce jste se o závodu dozvěděl od svého známého. Co Vám o něm vyprávěl a čím Vás ve finále nalákal, abyste se registroval a zkusil se s jeho náročností poprat?
Abych to uvedl na pravou míru - tento závod jsem dostal od mamky k Vánocům, takže jsem se o něm od nikoho nedozvěděl a bližší info jsem si zjistil až na internetu po otevření obálky.
 
Je nějaká z disciplín, případně víc z nich, která bude obzvlášť takovou třešničkou na dortu?
Pro mě bude třešničkou na dortu přelézt stěnu. Via ferratu jsem nikdy nelezl, je to písek a vůbec netuším, jak moc je nebo není náročná na zdolání.
 
Máte už naplánováno, jak bude vypadat Vaše předzávodní příprava? Bude v něčem speciální a bude se třeba postupně zvyšovat i její intenzita, jak se bude závod blížit?
Připravuji se průběžně a celoročně na OCR závody všech obtížností. S intenzitou přípravy nechci hýbat ani jedním směrem, protože mi takhle vyhovuje. A nechci se přetrénovat nebo zranit před závodem.
 
Jak často sám sportujete a co Vás nejvíc baví, respektive který sport nejčastěji provozujete?
Zaměřuji se hlavně na silovou přípravu v posilovně a také na úchopovou sílu pro OCR závody a lezení.
 
Kolik adrenalinových akcí nebo závodů jste již absolvoval a jak se Vám v nich dařilo?
Na tomto levelu to je moje „poprvé“.
 
Zkusíte ještě hecnout někoho ze svého okolí, jestli by do toho nešel společně s Vámi?
Už jsme domluvení s kamarádem z týmu, že do toho půjdeme spolu.
 
Foto: Archiv Mariana Olšavského
 

Zpět na aktuality