Michal Houska o kreativním a nadupaném sportovním zážitku v Děčíně, odvaze přihlásit se, oblíbenosti plavání i respektu z výškových disciplín

Zveřejněno: 7.4.2022

Závodní premiéra na Adrenalin Challenge Race letos čeká Michala Housku, jenž se na děčínský podnik přihlásil společně s dalšími dvěma kamarády. Jak se tato trojice s rozmanitými disciplínami popasuje, je zatím zahaleno mlhou tajemství, jedno je ovšem jisté – bojovat budou ze všech sil a závod je pro ně, i dle Michalových slov, velkým lákadlem!

Michale, letos jste se přihlásil na extrémní závod Adrenalin Challenge Race 2022. Co bylo Vaší motivací a co Vás k účasti nalákalo?
Mám rád tenhle druh závodů, kde to není jen o běhání, jízdě na kole a jednom druhu sportu. Historicky jsem se zúčastnil několika překážkových běhů, triatlonů… Adrenalin Challenge Race nabízí kreativní a nadupaný sportovní zážitek, kde si můžu vyzkoušet spoustu všedních i nevšedních disciplín.
 
S jakými adrenalinovými závody či akcemi již tedy máte zkušenost?
Mám za sebou několik překážkových běhů (Spartan Race, Army Run...), několik triatlonových závodů a plaveckých akcí. Baví mě to, baví mě mít motivaci pro trénink a těším se na svou premiéru na Adrenalin Challenge Race. Bude to jízda!
 
Jak jste prozradil, o podniku pod děčínskou skálou jste se dozvěděl od známého. Co Vám o závodu říkal a co Vás na jeho vyprávění nejvíc zaujalo a nadchlo?
Dozvěděl jsem se o závodu od známého, to je pravda, jenže ten známý tento závod nikdy neabsolvoval, jen na něj upozornil. Společně po něm pokukujeme už třetím rokem a letos konečně vyšel termín i odvaha se přihlásit.
 
Těšíte se na něco speciálního? Ať už na nějakou disciplínu, konkurenci či šanci poměřit se s dalšími adrenalinovými nadšenci?
Na závod jdu společně s dvěma kamarády. Těším se na poměření sil s nimi i s ostatními závodníky. A samozřejmě na doprovodný program, diváky a známé pod děčínskou skálou.
 
Závodníci a závodnice si pochvalují kombinaci silových a technických disciplín. Věříte, že i Vám bude tohle vyhovovat? Mohla by to ve finále být i Vaše výhoda?
Určitě, právě kombinace a rozmanitost disciplín je to, co dělá tento závod takovým lákadlem a v čem je výjimečný.
 
Těšíte se na nějakou konkrétní disciplínu?
Těším se na přeplavání Labe, rád plavu a každá disciplína ve vodě je moje oblíbená. Neodradí mě ani barva Labe.
 
A máte na druhou stranu z nějaké respekt a těšíte se, až budete mít možnost ji zdolat a odškrtnout si ji?
Respekt mám z jakékoli disciplíny, co je ve výšce, tedy i ferrata je pro mě výzvou. Extreme travers jsem si v hlavě zatím zařadil do šuplíku „rozhodně neotevírat“.
 
Jak jsme již zmínili, půjde o Vaši premiéru na Adrenalin Challenge Race. S jakými ambicemi a cíli budete do závodu nastupovat?
Je to můj první Adrenalin Challenge Race, takže to chci zvládnout tak, abych byl se svým výkonem spoko. Nemám ambice na umístění v předních liniích.
 
Přihlášky na závod → https://bit.ly/381pjdQ
 
Foto: Archiv Michala Housky

Zpět na aktuality