Nedělní program Adrenalin Challenge 2019 pod děčínskou skálou nabídl úchvatnou podívanou a zábavu pro všechny generace!

Zveřejněno: 12.5.2019

Sobotní program Adrenalin Challenge 2019 patřil výzvě pro širokou veřejnost Adrenalin Challenge Main Event, na niž navázal v neděli extrémní závod, výzva pro malé bombarďáky a také pestrý a bohatý doprovodný program. Co si mohli příchozí vychutnat, vyzkoušet a co všechno zažil Děčín vůbec poprvé?

Ranní program patřil po desáté hodině rozpravě s účastníky závodu, kteří si od jeho šéfa Davida Hronka, guru Adrenalin Challenge Ing. Igora Bayera a dalších „pomazaných“ hlav vyslechli rady, byla jim popsána „suchá“ varianta závodu (kvůli vlhkosti se nemohla lézt ferrata), její zákoutí, náročnost i styčné body, jichž bylo důležité se držet. Postupně se však počasí začalo vylepšovat, pršet přestalo a odpoledne již objednávka dorazila na správné místo...

Ještě před startem závodu předvedl show na flyboardu Cyril Bourdon společně s Michalem Staškem, jenž je letcem a v Děčíně se mu téměř povedlo dotknout se hvězd (a to ani nelétal v noci, úžasné, že?). Tahle sehraná dvojka svou druhou show rozjela ještě v 15 hodin a vysloužila si i podruhé obrovský aplaus!

V půl druhé odstartoval závod první disciplínou, plaváním, na něž závodníci postupně navázali dalšími dvanácti disciplínami. Epický pohled byl dole u řeky Labe blízko biatlonové střelby, kde se závodníci prolínali s dětmi zdolávajícími svou výzvu. Budoucí generace tak mohla naživo vidět, co kluky i holky za pár let čeká a nemine a jak to tihle borci válí...

Výsledky extrémního závodu Adrenalin Challenge Race najdete v extra článku na našem webu ZDE.

Zmíněný Adrenalin Challenge Kids oficiálně odstartoval ve 14 hodin u rogala za účasti čtveřice Igor Bayer – Jaroslav Hrouda (primátor Děčína) – Kateřina Hronková (náčelnice dětské výzvy) – Mc Kajak (moderátor akce), kteří tak pestrý program pro 120 (!!!) zúčastněných dětí oficiálně odstartovali.

Potřetí v řadě se v Děčíně představil slackliner Danny Menšík, jenž v rámci doprovodného programu Adrenalin Challenge znovu přecházel nejdelší highline v ČR dlouhou 260 metrů z Pastýřské stěny do věže děčínského zámku. Letos poprvé se Dannymu nepovedlo přejít lajnu čistě na první pokus bez pádu, protože foukal opravdu silný vítr. I tak se ale tenhle mladý borec nevzdal a lajnu přešel nakonec tam i zpět, což diváci ocenili nadšeným potleskem.

Kromě Dannyho si v Děčíně udělali i další slacklineři v čele s top českou borkyní na lajně Ančou Kuchařovou slacklinové soustředění. A jak mohli přítomní vidět, rozhodně se nenechali zahanbit a přechod na lajně v centru města, což je také ojedinělý úkaz, si opravdu užívali!

Kdo tuhle pekelně nabitou neděli nezažil, nemusí věšet hlavu a může aspoň částečně nasát atmosféru i dění na akci na fotkách, videiích, v článcích či rozhovorech, které pro Vás postupně budeme chystat. Nezapomeňte nás sledovat, ať nic z toho nepropásnete!

Foto: Zdeněk Sluka

Zpět na aktuality