Ondřej Písařík o bolesti a křečích, top adrenalinových disciplínách, rozptýlených obavách i překecání k účasti od kamaráda

Zveřejněno: 7.9.2022

Ač jej k přihlášce na závod Adrenalin Challenge Race 2022 musel přemluvit kamarád, nakonec Ondřej Písařík obsadil v čase 03:10:16,43 krásnou pátou příčku. A když jsme tohoto bombarďáka vyzpovídali chvíli po protnutí cílové pásky, byla v jeho hlase cítit spokojenost, ale zároveň také viditelná a neskrývaná únava po zdolání kompletní sady disciplín.

Ondřeji, zkuste mi přiblížit svoje bezprostřední pocity, dojmy a zážitky po proběhnutí cílem.
Všechno mě bolí, mám křeče. Ale paráda, užil jsem si to!
 
Co bylo v průběhu závodu nejnáročnější?
Jelikož moc neběhám, tak to bylo právě běhání. Nevím, možná jsem podcenil přípravu, protože mě zhruba od druhý hodiny chytaly křeče do nohou, takže to s tím byl trochu boj.
 
Co byste vyzdvihl, že jste si nejvíc užil?
Trasa na kolo byla super, to jsem si užil parádně. Skvělej byl i přelet na extreme traversu, jelikož už nějakej pátek v Děčíně bydlím a toužil jsem si to vyzkoušet. Líbilo se mi i slanění. Nejvíc mě tedy nadchly ty adrenalinový disciplíny.
 
Prožil jste kromě zmíněného běhu během závodu ještě i jinou větší krizi?
Nene, jenom ty bolesti z křečí mě postihly.
 
Jak se Vám zamlouvala kombinace silových a technických disciplín, která je jednou z vlajkových lodí tohoto závodu?
Bylo to super! Trochu jsem se obával tří disciplín na ruce – lana, provazového žebříku a ferraty. Ale nakonec jsem to zvládnul, takže jsem spokojenej.
 
Účastnil jste se v minulosti nějakých jiných adrenalinových akcí nebo závodů?
Neúčastnil, máme jenom akce v naší partě, ale to se nedá počítat. Takže tohle byl oficiálně můj první závod.
 
Máte motivaci a chuť přihlásit se i do příštího ročníku závodu?
(usměje se) To nevím, já jsem se nechtěl účastnit ani teď, ale překecal mě kamarád. Ale možná jo, nechám to zatím otevřený.
 
Jak Vám vyhovovalo startovat intervalově v určitých časových rozestupech?
Jelikož jsem běžel skoro ke konci a nikoho jsem dlouho neviděl ani nedobíhal, tak to byl zvláštní pocit. Ale nějak mi to nevadí, nemám to zatím s čím srovnávat.
 
Foto: Jakub Nedbal

Zpět na aktuality