Pavlína Hejkalová o úžasném závodu, rodinné atmosféře, nejnáročnějších disciplínách, jejich skvělém mixu i nádherném prostředí pro konání závodu

Zveřejněno: 3.9.2022

První ročník extrémního závodu Adrenalin Challenge Race má letos za sebou Pavlína Hejkalová, která si svou závodní premiéru pod děčínskou skálou užila na plné pecky! Do cíle doběhla v čase 04:56:10,65 v naprosté euforii ze zvládnutí všech disciplín. A ve stejně nadšeném duchu se neslo i pozávodní interview, kde se o jeho průběhu i zákrutách s radostí rozpovídala.

Pavlíno, letos jste se poprvé zúčastnila extrémního závodu Adrenalin Challenge Race v Děčíně. Jak se Vám líbil a jak jste si jej užila?
Závod byl naprosto úžasný. Dlouho mi trvalo, než jsem se odvážila přihlásit, několik ročníků jsem jen koukala na fotky. Pak jsem o závodu řekla kamarádovi Pavlu Kuberovi, který se hned přihlásil - a tak dlouho do mě ryl, až jsem dostala odvahu přihlásit se také.
 
Je něco, co Vás v průběhu závodu překvapilo? Ať už to byla jeho náročnost, nebo kdy jste se naopak dokázala maximálně uvolnit a užívat si sílu okamžiku?
Překvapila mě naprosto úžasná a rodinná atmosféra. Všichni závodníci i organizátoři byli přátelští, dávali nováčkům rady, pokecali si a nikdo tam nechodil s frňákem nahoru.
 
Kterou disciplínu, respektive disciplíny, jste si nejvíc užívala a jsou Vaší největší srdcovkou?
Za mě to byl jednoznačně extreme travers a následné slanění ze zámku.
 
Co pro Vás naopak bylo nejnáročnější a kde jste si musela opravdu sáhnout hluboko do repertoáru svých sil?
Náročná byla cyklistika, protože jezdím jen na silničním kole. Horské kolo a jízda lesem přes kameny a kořeny je úplně něco jiného. Bylo to krásné, ale náročné. Pro mě byl ovšem nejhorší skok z osmi metrů. Nevěděla jsem, že mám tak obrovský blok v hlavě. Fandili mi snad všichni na nábřeží, jejich energie mi dodala odvahu a já nakonec skočila, ale opravdu to bylo to nejhorší, co jsem v životě dobrovolně udělala.
 
Byl v průběhu závodu nějaký krizový moment, například chycení křeče, kdy jste si říkala, zda závod dokončíte? Nebo byl celý průběh v tomto ohledu bezproblémový?
V tomhle jsem neměla problém. Spíš jsem přemýšlela, jestli nejsem moc pomalá, abych se do cíle dostala včas. Ale myslím, že to rozhodně není pro někoho, kdo netrénuje nebo začne trénovat týden před závodem.
 
Závodníci i závodnice si často pochvalují mix silových a technických disciplín, který tento závod nabízí. Vyhovoval i Vám?
Ano, právě díky tomu se mi závod tolik líbil.
 
Jak se Vám zamlouvalo i prostředí, kde se závod konal?
Prostředí bylo opravdu nádherné. Tuhle část Děčína mám ráda.
 
Letos se do závodu poprvé startovalo intervalově, s rozestupy mezi jednotlivými závodníky. Bylo to podle Vás lepší než hromadný start všech naráz?
Hromadný start jsem nezažila, ale mně je to vlastně jedno, jestli se startuje jednotlivě nebo hromadně. Jde mi jen o zážitek ze závodu - a ten byl silný a úžasný. Rozhodně vám patří obrovský dík za tak skvělou akci. Od závodu to všude jen chválím a pár známých už projevilo zájem o účast.
 
Foto: Jiří Knejp

Zpět na aktuality