Petr Aberle o komplexním zapojení závodníka na Adrenalin Challenge Race, lákavé skladbě disciplín, motivaci dokončit závod se ctí i echu od Karla Vepřeka

Zveřejněno: 5.3.2022

Úplně prvním přihlášeným účastníkem letošního ročníku Adrenalin Challenge Race byl zkraje letošního kalendářního roku Petr Aberle. Tenhle odvážlivec letos do Děčína zavítá poprvé, a to na popud a „vylákání“ Karla Vepřeka, jenž je ověnčen úspěchy na tomto podniku. Bude mu Petr zdatným konkurentem? Co dalšího jej na závodě pod děčínskou skálou láká a co je hlavní tahák, jehož se nemůže dočkat? I na tato témata došlo v našem interview.

Petře, Vaše registrace na extrémní závod Adrenalin Challenge Race 2022 byla úspěšná. Co Vás k jejímu odeslání ponoukalo? Jaká je Vaše motivace k účasti?
Dobrý den, po závodě Adrenalin Challenge Race pokukuji již asi tři nebo čtyři roky, ale až letos konečně vyšel čas a odhodlání. (usměje se)
 
O závodu jste se dozvěděl od známého. Co konkrétního Vám říkal? A co Vás na jeho vyprávění o akci nejvíc zaujalo a imponovalo?
O závodu mi vyprávěl kamarád z OCR závodů a dvojnásobný vítěz Adrenalin Challenge Race Karel Vepřek – jeho popis náročnosti, pestrosti a skvělé atmosféry závodu mě dostal.
 
Co je pro Vás největším tahákem, že jste se nakonec rozhodl k účasti?
Právě náročnost a pestrost disciplín - a nutnost komplexního zapojení startujícího (sportovce).
 
Těšíte se na nějakou konkrétní disciplínu, respektive disciplíny? Co je pro Vás taková „topovka“?
Rozhodně lezecké a výškové disciplíny jsou lákavé a nevšední (zakomponované do závodu; úsměv). Celková skladba závodu je pestrá a zajímavá sama o sobě.
 
A naopak – máte z nějaké trochu obavy či mírný, zdravý respekt?
Opravdové obavy mám z plavání, jsem rekreační plavec, takže uvidíme. (usměje se)
 
Vzhledem k tomu, že půjde o Vaši startovní premiéru na tomto závodě, tak s jakými cíli a ambicemi do něj plánujete nastoupit?
Především přežít. (smích) Vážně, dokončit závod se ctí a hlavně si ho pořádně užít a otestovat své další fyzické hranice.
 
Sportujete rád a pravidelně? A co je Váš preferovaný sport?
Sportuji pravidelně a pátým rokem se věnuji OCR závodům, což mě naprosto pohltilo. Příprava na tyto závody je pestrá a všestranná.
 
Máte v plánu zkusit hecnout někoho z rodiny, přátel nebo širšího okolí, kdo by do závodu šel s Vámi? Nebo už máte třeba někoho rozjednaného?
Zkoušel jsem oslovit několik přátel, ale dostal jsem košem. (usměje se)
 
Přihlášky na závod → http://bit.ly/2QlClvp
 
Foto: Archiv Petra Aberleho
 

Zpět na aktuality