Rozhovor s třetím ze sedmi statečných/vyvolených – Lukášem Bubníkem

Zveřejněno: 27.4.2015

Třetím respondentem ze sedmi statečných, který nám poskytl rozhovor, je Lukáš Bubník:

Lukáši, co Tě přimělo přihlásit se do Adrenalin Challenge Race (ACHR) a účastnit se ho jako jeden ze sedmi statečných?
Pracuji jako hasič a nabídku zúčastnit se závodu jsem dostal od velitele stanice, kterému přišla nabídka od Igora Bayera. Ani jsem netušil, že je to pouze pro 7 lidí a disciplíny mi jen zhruba naznačil. Takže jsem vlastně pořádně nevěděl, do čeho jdu. Rozhodl jsem se, protože jsem sportovně dost všestranně založený. Rád se zúčastním zajímavé akce.

Co je pro Tebe na této akci největším lákadlem a na kterou z disciplín se nejvíce těšíš?
Jestli mám správné informace, tak jsou to vlastně triatlonové disciplíny doplněné o vylezení ferraty, travers přes labe a slanění. Nic z toho mi není cizí, takže to bude zajímavé propojení.

Je naopak nějaká disciplína, ze které máš respekt?
I když rád lezu po skalách a mám s tím zkušenosti, ve výškách člověk musí mít respekt a být stále na pozoru. Na chyby není prostor.

Jak probíhá Tvá příprava a tréninky na ACHR?
Na tuto akci se nijak specialně nepřipravuji. Na kole jezdím rekreačně, plavu poměrně často a pak mám svoje pravidelné tréninky thajského boxu, které mě udržují v kondici. Nevím ještě délky tratí, tak snad to nebude nic, co bych nezvládl. (usměje se)

Jaké adrenalinové akce sis již vyzkoušel a absolvoval? Která z nich Tě nejvíce zaujala a proč?
Adrenalinových akcí se neúčastním, ale adrenalinu mám v životě docela dost. Thajský box je velký adrenalin a úžasný sport. V současné době ale již do ringu nechodím a trénuji jen rekreačně pro zábavu a kondici. Také lezu po skalách a horách, ale na to teď nezbývá moc času. Nyní je pro mě prioritní freediving (nádechové potápění). I když se může zdát, že potápění do větších hloubek pouze na nádech je velký adrenalin, je to pravý opak a největší relax, jaký znám. No a v práci u hasičů také občas o nějaký ten adrenalin není nouze.

ACHR má sice letos premiéru, ale vychází z prvků dosavadní akce. Kolika ročníků předcházející akce ses zúčastnil?
Dosavadní akce jsem se ještě neúčastnil.

A v profesním životě tedy pracuješ jako profesionální hasič, že?
Ano, v profesním životě pracuji jako profesionální hasič.

Děkujeme za rozhovor a přejeme i Tobě hodně štěští. Ukáže se třeba právě Lukáš, civilním povoláním hasič, jako nejzdatnější a ovládne jako první v historii Adrenalin Challenge Race?

Zpět na aktuality