S-Veselý: Nejvíc jsem si užil cross country. Labe je zabiják!

Zveřejněno: 26.7.2017

Posledním zástupcem na bedně extrémního závodu Adrenalin Challenge Race 2017 byl Samuel Veselý v čase 2 hodiny, 58 minut a 12 vteřin. V předchozím ročníku skončil na pátém místě, takže si o dvě místa polepšil. V čem viděl největší rozdíly obou ročníků a který byl náročnější? Co bylo největší překážkou při plavání? A v čem je samotný závod oproti jiným specifický? O tom i mnohém dalším se dočteš v tomto interview.

Samueli, popiš svoje prvotní zážitky a dojmy po proběhnutí cílem?
Vaaau, no nakonec to uteklo hrozně rychle, ale polykal jsem andělíčky, myslel jsem, že tam nedoplavu. Plavání v Labi bylo nejhorší, Labe je „zabiják“.

V čem konkrétně bylo největším zabijákem? Bylo ledový?
Vůbec ne ledový, ale proud je fakt hodně silnej a já nejsem moc dobrej plavec, takže kdyby nebylo plavání v Labi, tak bych byl radši. Ale nakonec jsem to teda dal. Travers je krásnej, nakonec jsem rád, že se počasí vyjasnilo.

Co je škoda, že chlapi odvolali ferratu (právě z důvodu ranního deštivého počasí, kvůli němuž se na ni nesmí, pozn.), protože nakonec bylo hezky a mohli jsme na ni jít.

Která z disciplín během závodu Tě nejvíc zaujala?
Já jsem si asi nejvíc užil cyklistiku. Čtyřikrát jsem sletěl, je to tady vidět (ukáže na bolavá, špinavá a odřená místa z těchto pádů) a třikrát jsem rovnal řidítka. Nemám moc kvalitní přední kola, je to fakt hodně sjetý.

Ty sjezdy byly opravdu hodně extrémní - mokrý kameny, listí - takže i kámoš Jirka (Žáček, celkově čtvrtý v pořadí), s nímž jsme jeli společně, spadl myslím taky dvakrát. Sjezd na kole byl letos fakt brutální!

Pokud tento závod porovnáš s jinými, kterých ses zúčasnil, v čem byl specifický?
(chvíli přemýšlí) Tady se mi líbí, že jsou zajímavý disciplíny, například žebřík na Tyršův most, skok z Tyršova mostu nebo extreme travers, to prostě na jiných závodech vůbec není. Taky bych vyzdvihl, že je to vytrvalostní závod, ale zároveň člověk musí mít i sakra velkou odvahu, aby se vůbec odhodlal z mostu skočit. To nedá každej, ten první krok a odhodlání je hrozně těžký.

Máš v plánu alespoň nějakou menší oslavu třetího fleku?
Jojo, letos určitě budeme oslavovat. Třetí místo je lepší než pátý vloni.

Už jsme Adrenalin Challenge Race porovnali s jinými závody. A pokud bys měl letošní ročník konfrontovat právě s tím loňským, v němž jsi skončil pátý, který byl náročnější?
Rozhodně tento ročník, protože cyklistika byla daleko těžší. Jely se hodně dlouhý a prudký sjezdy, vloni se totiž jelo do směru hodinových ručiček a jely se spíš výjezdy. Takže cyklistika byla těžší.

A když jsem letos přijel poprvý, tak jsem byl odpočinutej asi z toho paddleboardu, takže jsem trefil při střelbě čtyři rány z pěti. Ale když jsem přiběhl po orienťáku zpátky, tak jsem byl fakt roztřesenej a trefil jsem snad jenom dvě z pěti a musel jsem dávat tři trestný kolečka. Střelba potom byla opravdu hodně těžká.

Pokud jsi ještě neviděl povedený highlight z letošního AC Race, můžeš se na něj podívat na našem ofiko YT kanálu ZDE.

Foto: Kryštof Kalina

Zpět na aktuality