Stanislav Šrámek: Těším se, až se znovu proletím na traversu. Věřím, že mě v tom nenecháte samotného!

Zveřejněno: 12.1.2021

První příčku mezi registrovanými na letošní výzvu pro širokou veřejnost Adrenalin Challenge Main Event v rukou pevně třímá Stanislav Šrámek. Ten nebude úplný nováčkem na akci a sám je aktivním člověkem, jenž sport vyhledává. Co ho na Adrenalin Challenge nejvíc láká a co si již vyzkoušel? Jaká jsou jeho očekávání? A čím by rád nalákal váhavé střelce?

Stanislave, jste úplně prvním přihlášeným na Adrenalin Challenge Main Event 2021. Co tomu říkáte a jak se již nyní na účast těšíte?
Vyplatilo se neotálet a přihlášku odeslat hned, jak jsem si všiml, že jsou spuštěné registrace. Některé disciplíny jsem jednotlivě vyzkoušel už dříve a stále si říkám, že bych si to někdy mohl zopakovat - a přidat k tomu ty nevyzkoušené. Takže jsem rád, že to letos konečně vyjde. A rozhodně se těším!
 
Budete „vlk samotář“, nebo máte v plánu vyhecovat a navnadit ještě někoho dalšího ze svého okolí, aby do toho šel taky?
Zatím mám v plánu dorazit sám, ale do akce je ještě dost času a třeba se nakonec někdo přidá. Možná bude stačit někde zmínit, že se chystám na Adrenalin Challenge - a někdo odvětí, že to vždycky chtěl zkusit - a po chvilce rozhovoru bude parťák na světě.
 
Prozradil jste, že nebudete úplným nováčkem, ale některé disciplíny jste již v minulosti absolvoval. Jaké to byly a na kterou z nich máte nejsilnější vzpomínky?
Vyzkoušel jsem travers přes Labe s následným slaněním a jízdu na vodním skútru. Byl jsme tehdy hodně mladý a takový zážitek je pro kluka něco jedinečného. Na obě disciplíny mám skvělé vzpomínky, těžko se to popisuje, to prostě člověk musí sám zažít.
 
Jaké (nevyzkoušené) disciplíny jsou tedy letos pro Vás největším magnetem?
Určitě skok z mostu. Mám za sebou bungee jumping, ale myslím si, že tohle bude jiné, jsem zvědavý.
 
Respondenti našich rozhovorů se každoročně shodují, že travers přes kaňon Labe je neopakovatelný a jedinečný zážitek. Těšíte se o to víc, až si ho letos zopakujete? A viděl jste i videa z předchozích ročníků Adrenalin Challenge?
Jak jsem zmínil, travers jsem si již vyzkoušel - a musím souhlasit, že je to jedinečný zážitek! A rozhodně se těším, až si ho prožiju znovu.
 
Videa z předchozích ročníků jsem viděl, to z roku 2019 je podle mě tak skvělé, že jsem ho už posílal i přátelům, co Děčín neznají, aby věděli, jaká se tu dá zažít skvělá zábava.
 
Když se podíváme na sport obecně, tak jaký preferujete a s jakou intenzitou a pravidelností se mu věnujete?
Nejvíc času věnuju fitness, do posilovny chodím čtyřikrát týdně, pokud je to možné. Minulý rok v létě jsem absolvoval kurz a získal pilotní průkaz na paragliding, rád bych mu letos věnoval co nejvíc volného času. Doufám, že mě čeká hodně pěkných letových zážitků, je to úžasný sport!
 
Jaký vzkaz byste vyslal směrem k váhajícím jedincům, aby se k Vám přidali a přihlášku na Adrenalin Challenge Main Event 2021 též odeslali?
Účast na akci a absolvování disciplín je skvělým zážitkem, co vám navíc změní pohled na město, při každé procházce v místě dění se vám vrátí vzpomínka na jednotlivé disciplíny. Věřte, že při každé návštěvě vyhlídky na Pastýřské stěně tam uvidíte napnuté lano a budete mít pocit, jako kdybyste před chvílí jeli na traversu. Rozhodně doporučuju neváhat a přihlásit se hned, přece mě v tom nenecháte samotného. Těším se, že potkám skvělé lidi!
 
Přihlášky na Adrenalin Challenge Main Event 2021 pro jednotlivce najdete ZDE a pro tříčlenné týmy TADY.
 
Foto: Archiv Stanislava Šrámka

Zpět na aktuality