Stone balancer Ruda Novák míří na MS. Jaká disciplína stone balance nahradí?

Zveřejněno: 25.5.2024

Je nám to nesmírně líto, ale zároveň jsme šťastní. Že to zní jako zvláštní protimluv a paradox zároveň? Výjimečně tomu tak je, jelikož oproti původnímu plánu letos v rámci Adrenalin Challenge Kids vypadla disciplína stone balance. Ruda Novák, guru téhle jedinečné disciplíny, totiž míří na neoficiální světový šampionát ve stone balancingu.

Ano, vypadnutí této disciplíny z programu akce nás sice nesmírně mrzí, na druhou stranu je to daň za to, že spolupracujeme s těmi nejlepšími. Ruda Novák je top stone balancerovým borcem v naší zemi a každoročně předává své umění a učí nejen děti stavět kameny na sebe do těžko uvěřitelných pozic. Ty potírají fyzikální zákony, o nichž právě tato vášeň je.
 
Při stone balancové show se stačí jen absolutně uklidnit a vnímat kameny ve svých rukou. Ruda bude právě v době konání Adrenalin Challenge Kids 2024 hájit české barvy na Interfest Stone Balance a Matera, což je takové neoficiální MS. A co víc, Rudovi už dokonce v Itálii otiskli fotku při prezentaci akce, kterou můžete vidět jako úvodní snímek k tomuto článku.
 
Těšíme se na Rudovo vyprávění, historky a postřehy, až se z „Itošky“ vrátí.
 
Jako alternativu místo Rudovy show jsme si pro malé bombarďáky připravili dovednostní disciplínu. Vězte, že jsme se ji snažili co nejvíc vymazlit, aby Vás i tato alternativa nadchla v maximální možné míře!
 
Foto: TRMTV

Zpět na aktuality