Výročí pětadvaceti let Adrenalin Challenge? Tahle oslava měla naprosto všechno!

Zveřejněno: 20.5.2023

Že čas proudí rychleji než voda v Labi, okolo nějž se Adrenalin Challenge koná, jsme si již zvykli. Ale že se na téhle ojedinělé adrenalinové akci společně vídáme již 25 let? To je neuvěřitelné. Letošní oslavy čtvrtstoletí se i díky Vám všem povedly na výbornou, dali jste do toho srdce, za to Vám patří obrovské poděkování!

Sobotní den v Děčíně prosvítila akce pro dospělé Adrenalin Challenge a výzva pro malé bombarďáky Adrenalin Challenge Kids. A pro zájemce se též otevřela možnost vyzkoušet si samostatně Extreme Travers s následným slaněním ze zámeckého parkánu. A o tuhle disciplínu byl enormní zájem, let z Pastýřské stěny do věže děčínského zámku je prosté každoročně obrovským lákadlem.
 
Ti, kteří absolvovali kompletní sadu disciplín Adrenalin Challenge, postupně zdolávali Extreme Travers, Via Ferratu, Jet Ski, High Jump, Slanění ze zámku a Provazový žebřík. Na malé odvážlivce čekalo dohromady deset pestrých disciplín – Minitravers, Síť, Provazový žebřík, Stonebalance, Opičí dráha, Biatlonová střelba, Orientační běh, Malý hasič, Fingercars a Bosonohý chodník.
 
Od rána panovalo pod děčínskou skálou krásné slunečné počasí, které vydrželo až do večerních hodin. Tam nahoru za to letí velký dík, objednávka počasí, jak jsme před akcí avizovali, evidentně dorazila na správnou adresu. Zapisujeme si ji, abychom věděli, kam se i příští rok obrátit se stejnou prosbou. A již od začátku registrací bylo na všech zúčastněných vidět obrovské odhodlání a natěšení, u některých jsme zaslechli slova o mírném respektu například z traversu, ale ten se brzy povedlo rozptýlit.
 
Doprovodný program zpestřila flyboardová show v podání Petra Civína. Tenhle bourák patří mezi nejlepší letce v České republice a svou kvalitu potvrdil i na severu Čech. Jeho show a vystoupení doslova bralo přítomným dech. A navíc, pro zájemce nabízel možnost si let na flyboardu vyzkoušet. A ten, kdo se toho nebál, opravdu nelitoval.
 
K tomu všemu se z reproduktorů linula parádní muzika ze souběžně konaného hudebního festivalu Labefest. Na Mariánské louce pak byla vytvořena chill out zóna s hudebním doprovodem, bohatým občerstvením i místem odpočinku a relaxace. Prostě takový happy day pro všechny dorazivší...
 
Bylo prostě úžasné sledovat všechny spokojené dospěláky i děti, den prošpikovaný notnou dávkou adrenalinové zábavy i nadšení, to byl Adrenalin Challenge 2023! Věříme, že v podobně hojném počtu se potkáme i příští rok…
 
Sledujte v dalších dnech a týdnech náš web i sociální sítě, kam budeme postupně přidávat další pikantnosti, fotky, videa a ohlasy z letošního (výročního) ročníku.
 
Foto: Jiří Knejp

Zpět na aktuality