Zdeněk Pleva o premiérovém triumfu pod děčínskou skálou, nejnáročnějším okamžiku v průběhu závodu, silnější konkurenci či pozitivech intervalového startu

Zveřejněno: 23.5.2022

Loni si závod „osahal“ a bylo z toho stříbro, letos už Zdeněk Pleva Adrenalin Challenge Race opanoval a v souboji o zlato si to rozdal s fenoménem posledních let Karlem Vepřekem. Zdeňkův čas v cíli byl nakonec 2 hodiny, 32 minut, 6 sekund a 68 setin. Závod jsme s ním zhodnotili z různých úhlů pohledu, a to krátce po slavnostním ceremoniálu, kdy převzal ocenění pro krále adrenalinového severu.

Zdeňku, jaký je to pocit, když se Vám nyní na krku houpe zlatá medaile za vítězství v extrémním závodě Adrenalin Challenge Race 2022?
Je to pěknej pocit! Loni jsem skončil druhej, tak jsem se letos i trochu líp připravil. Loni jsem měl slabší chvilky v orienťáku, takže jsem s jedním kolegou hodil trénink, abych se s mapou sžil. Tudíž v orienťáku snad žádná chybička nebyla, ještě se potom podíváme na GPS na mapu. Jinak mi všechny disciplíny sedly a bylo to parádní, i počasí nám letos vyšlo.
 
Těší Vás, že se Vám letos povedlo z trůnu sesadit hegemona posledních ročníků Karla Vepřeka?
Na jednu stranu jsem mu fandil, aby potřetí za sebou závod ovládnul. Ale vyšlo to, tak Karel letos bude druhej – a uvidíme příští rok. (usměje se)
 
Už jste to zmínil, takže v celkovém kontextu jste si letošní ročník závodu maximálně užil?
Ano, bylo to parádní, jak jsem říkal. Disciplíny, které tu jsou, mám rád, počasí sedlo, organizátorsky všechno skvělý a kvalitně připravenej závod.
 
Co pro Vás v průběhu závodu bylo nejnáročnější? Byl nějaký moment, kdy jste si musel opravdu sáhnout hlouběji do repertoáru svých sil?
Nejnáročnější bych řekl, že byl letos stropper, protože to bylo oproti loňsku protažený o dvě minuty. Potom na několikametrovém provazovém žebříku bylo znát, že síly ubyly.
 
Letos se na start postavilo víc závodníků než vloni. Bylo pozitivní i to, že byla silnější konkurence?
Určitě! Myslím si, že čím víc závodníků, tak tím lépe.
 
Poprvé v historii závodu se startovalo s určitými časovými rozestupy mezi závodníky. Vyhovovalo Vám to, nebo máte raději hromadné starty?
Vzhledem k disciplínám, jak jsou tady poskládány, tak je intervalovej start udělanej dobře. Navíc byly odečítány prostoje, čímž byl počítán opravdu čistý závodní čas. Každopádně jsem neměl radost, když Karel (Vepřek) a Kuba (Pilek) byli za mnou, musel jsem si nějak hlídat místo. Ale nedostihli mě, tak to bylo fajn.
 
Máte v plánu nějak dnešní vítězství oslavit?
Oslava žádná nebude, zejtra rovnou do práce. (rozesměje se) A příští týden mě čekají další závody.
 
Budete mít i zásluhou dnešního vítězství v příštím roce o to větší motivaci do Děčína znovu přijet a zkusit uhájit trůn krále Adrenalin Challenge Race?
Jak jsem říkal, tyhle disciplíny mi sedí, líbí se mi i místo, kde se závod koná. Takže když zdraví dovolí, příští rok určitě přijedu znova. (úsměv)
 
Jak byste nalákal váhavé střelce, ty, kteří se bojí nebo si nejsou jistí, aby na sever Čech dorazili a tenhle podnik si na vlastní kůži vyzkoušeli?
Motivoval jsem spoustu lidí, ale bohužel nikdo z mých kamarádů nedorazil. Je pravda, že skladba disciplín je tak specifická, že málokdo si na to troufne. Motivuju lidi, ale zatím bez úspěchu. (smích)
 
Foto: Jakub Nedbal

Zpět na aktuality