Zdeněk Pleva o spokojenosti s druhým místem, top disciplínách, třešničce na dortu i nevšednosti závodu pod děčínskou skálou

Zveřejněno: 3.11.2021

Druhou příčku za obhájcem titulu Karlem Vepřekem na letošním ročníku Adrenalin Challenge Race vybojoval novic Zdeněk Pleva, a to v čase 2 hodiny, 51 minut a 45 vteřin. Se svou premiérovou účastí na tomto jedinečném závodě byl maximálně spokojený a i zpětně o něm hovoří s obrovským nadšením a euforií.

Zdeňku, v interview před závodem jste s úsměvem říkal, že zatím byste Adrenalin Challenge Race nehodnotil slovem extrémní. Nyní už tedy ano?
Závod byl super, užil jsem si ho od začátku do konce. Byly tam disciplíny, které mám rád, jsou mi blízké a které tedy i ve svém životě opakovaně vyhledávám. Ze svého pohledu bych využil slova z názvu závodu adrenalin. (usměje se)
 
V závodě jste nakonec obsadil druhou příčku, když jste nestačil pouze na obhájce vítězství Karla Vepřeka. Udělalo Vám umístění na špici velkou radost? A jak se Vám líbí originální medaile, kterou jste obdržel?
Takové umístění jsem upřímně nečekal a při svém prvním startu jsem s ním moc spokojen. Myslím si, že kdyby ze začátku byly disciplíny poskládané trošku jinak, aby se pole ještě více roztrhalo a nevznikaly prostoje, mohlo to být s Karlem ještě zajímavé. Ale na startovní čáře měl každý ze závodníků trať připravenou stejně. Jinak medaile je krásná, moc se mi líbí! (úsměv)
 
Nejvíc jste se těšil na lezecké disciplíny spojené s výškou a také na plavání a kolo. Splnily tyhle disciplíny Vaše očekávání? Užil jste si je na maximum?
Lezecké disciplíny jsem si určitě užil, lezení miluju a je pro mě s triatlonem asi nejoblíbenějším sportem. Jinak plavání, kolo i běh byly jedním slovem super. Samotný výběh na Pastýřskou stěnu už byl dost namáhavý a z mé strany se čistě jen o běhu rozhodně nedalo mluvit. (smích)
 
Mnoho závodníků tvrdí, že takovou třešničkou na dortu je pro ně extreme travers. Bylo to tak i ve Vašem případě?
Na travers jsem se moc těšil a myslím si, že to tak měl každý z nás. Každý si ho musel užít a je to doslova třešnička na dortu a z mého pohledu i taková odměna za celý závod.
 
Co bylo v průběhu závodu nejnáročnější?
Jako nejnáročnější bych z mého pohledu hodnotil samotný výběh na Pastýřskou stěnu. A jak jsem již říkal, z mé strany se rozhodně při této disciplíně pouze o samotný běh nejednalo. (rozesměje se)
 
Jak se Vám zamlouvala pestrost technických a silových disciplín, které závod nabízí?
Všechny disciplíny mám rád, takže mi i sedí. Kdyby byl závod uspořádán v kategorii i na více kol, určitě bych nezůstal pouze u jednoho/prvního. (usměje se)
 
Nyní už máte šanci závod zhodnotit i komplexně – v čem podle Vás spočívá jeho jedinečnost a originalita? V čem spatřujete jeho zajímavost?
Obešel jsem již spoustu nejrůznějších a zajímavých závodů, ale tento svou specifickou skladbou zakomponovaných disciplín se mi hodně líbil. Neznám jiný podobný závod, jako je Adrenalin Challenge Race. Je to opravdu nevšední a parádní závod!
 
Pokud budete zdráv a mít chuť i motivaci, můžeme se na Vaši účast těšit i v příštím roce?
Určitě se příští rok na závod moc rád přihlásím – a když bude přát zdraví, tak jej i odběhnout, dokončit – a třeba i s lepším časem. Určitě to bude jeden ze závodů, na který se v příštím roce budu těšit.
 
Foto: Jiří Knejp

Zpět na aktuality