Zuzana Kučerová o triumfu na PSLku i jeho kouzlu, elektrizující atmosféře, mozku akce jménem Adrenalin Challenge i zákrutách téhle jedinečné akce na severu

Zveřejněno: 8.11.2021

Zhostila se role kapitánky a tým Čiau dotáhla až na vrchol Pražské streetballové ligy. A jako bonus se nechala s holkama vyhecovat k účasti na adrenalinové akci v Děčíně. Řeč je o Zuzaně Kučerové, která tentokrát usedla do naší zpovědnice. A kromě obou akcí, o kterých se poutavě rozpovídala, jsme se dotkli i jejích osobních a týmových ambicí v dresu chomutovských Levhartic v letošním ročníku Renomia ŽBL.

Zuzko, s holkama z týmu Čiau jste letos opanovaly ženskou kategorii ve finálovém turnaji Pražské streetballové ligy. Jak s odstupem více než tří měsíců na triumf vzpomínáte? Co pro Vás bylo nejsilnějším zážitkem tohoto večera?
Nejsilnějším zážitkem byla určitě vydřená výhra ve finále nad ostřílenýma holkama z Na ex. Celkově se nám ale nejenom Finálový turnaj, ale i celé PSLko moc líbilo a těšíme se, že o titul budeme moci zabojovat i příští rok. (usměje se)
 
Čím jste ve finálovém klání dokázaly zkušený tým Na ex přehrát? Co na holky platilo a v čem byla Vaše největší zbraň?
Hlavní motivací pro nás asi bylo porazit holky, které v celé PSLkové sezoně do té doby neprohrály žádný zápas. Myslím, že naší hlavní zbraní byla dobrá nálada a týmový duch! Zároveň se nám na Finálový turnaj podařilo dorazit v nejvyšší možné sestavě, což bych vzhledem k našim individuálním schopnostem - vypíchla bych především driblink a hru 1 na 1 - nebrala úplně jako zbraň, ale soupeřkám to mohlo působit lehkou „výškovou nemoc“.
 
Podle ohlasů hráčů i hráček se Finálový turnaj PSLka vydařil se vším všudy. Podepisujete jejich slova? Byla i atmosféra na strahovských kolejích elektrizující a pořádně „vyhajpovaná“?
Určitě jo. Atmosféra byla super, na finále dorazilo spoustu lidí a zápasy byly vyrovnané, takže fanoušci mohli být spokojeni.
 
V čem Vaším pohledem tkví hlavní kouzlo PSLka?
Myslím, že to bude hlavně množstvím fajn hospůdek v areálu kolejí Strahov. A taky je super si po dlouhé sezoně zahrát trojkový basket jako odreagování a sejít se se současnými i bývalými spoluhráčkami.
 
Kromě Pražské streetballové ligy jsme Vás s holkama mohli vidět v polovině září také na Adrenalin Challenge v Děčíně, konkrétně na výzvě pro širokou veřejnost. Jak se Vaše účast „upekla“ a kdo za tímto nápadem stál?
Za celým nápadem asi stál trenér Pečeckých sokolek, Michal Šporn, který Adrenalin Challenge dobře zná a vychválil nám jej až do nebes - ač se sám odmítl zúčastnit. Navíc proběhla i agitační akce od Igora (Bayera, prezidenta České streetballové federace a guru Adrenalin Challenge, pozn.), když nám předával medaile za výhru na PSLku. Takže jsme musely dorazit. (úsměv)
 
Jakou z šesti adrenalinových disciplín jste si Vy osobně nejvíc užila?
Za mě to určitě byla jízda na jet ski a extreme travers přes Labe. Ale i ostatní disciplíny stály za to.
 
A byla i nějaká, z níž jste měla trochu obavy a dokázala je nakonec překonat?
Asi ze všech jsem měla alespoň ze začátku respekt. Takže alespoň z mého pohledu celá akce dostála svému jménu.
 
Byla tahle jedinečná adrenalinová akce velkým zpestřením a něčím novým, co jste zatím neměla šanci si vyzkoušet?
Všechny disciplíny pro mě byly něčím novým, co jsem vlastně do té doby neměla možnost vyzkoušet, takže dojem z celé akce byl o to silnější. Jsem moc ráda, že jsme se nakonec akce zúčastnily - a určitě na to budeme s celým týmem dlouho vzpomínat!
 
Kromě toho válíte v nejvyšší ženské basketbalové soutěži Renomia ŽBL za Levhartice Chomutov. Jaké jsou ambice a cíle Vašeho klubu v letošní sezoně? A vytyčila jste si nějaké mety i Vy osobně?
„Válíte“ je asi silné slovo. (rozesměje se) Určitě by bylo hezké zopakovat úspěchy z minulé sezony, kdy jsme se umístily na pátém místě v ŽBL a na třetím místě v Českém poháru. Já budu spokojená, když budu především platnou součástí našeho týmu.
 
Foto: Jakub Pláteník

Zpět na aktuality